Rīga pievienojas starptautiskajai alus maratona kustībai

Par godu latviešu tradicionālajam dzērienam alum un Rīgai, kas šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, tiek aizsākta jauna tradīcija un pirmo reizi Latvijā tiek organizēts „Rīgas alus maratons”.

Alus maratons ir kļuvis par tradīciju vairākās pasaules valstīs, apvienojot lielu skaitu entuziastisku skrējēju un skrējiena laikā sniedzot iespēju izbaudīt dažādo alus klāstu. Arī Rīga, tā pat kā Prāga, Ņujorka un Bostona aicinās visus interesentus un alus mīļus vienā kopīgā skrējienā. „Rīgas alus maratons” norisināsies augusta trešajā nedēļā. Nav noslēpums, ka latvieši ir sportiska tauta un dalība lielajos maratons to apstiprina, bet tikpat ļoti, kā mums patīk skriet, mums garšo arī alus. Tad kāpēc šīs abas patīkamās lietas neapvienot?

Maratona laikā tā dalībnieki, vadoties pēc kartē norādītiem kontrolpunktiem, apmeklēs 30 dažādus alus bārus Rīgā. Dalībnieku uzdevums ir iegūt pēc iespējas vairāk zīmogu dalībnieka kartē, kā arī uzstādīt labāko laiku. Alus dzeršana maratona laikā nav obligāta, bet par katru 0.1 L izdzertā alus, tiks atskaitīta viena minūte no dalībnieka finišā reģistrētā laika. Rīgas alus maratonā piedalīties tiek aicināti visi, kas sasnieguši astoņpadsmit gadu vecumu.

„Rīgas alus maratona” galvenais organizators un biedrības „Alus Brālība” valdes priekšsēdētājs Andrejs Šikors skaidro: „Domāju, ka šāda maratona ieviešana Latvijā ir aizraujošs veids, kā dažādot alus baudīšanas kultūru. Alus maratons ir netradicionāls veids, kā apvienot vairākas patīkamas lietas, turklāt, Rīgā ir neskaitāmas vietas, kur baudīt alu, ar maratona palīdzību ir iespējams tās izzināt, kā arī nobaudīt alu ne tikai no Latvijas aldariem. Šogad Rīga ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, tas nozīmē, ka būs liels tūristu pieplūdums, gaidām arī viņu piedalīšanos maratonā, tādā veidā mums būs iespēja viņus iepazīstināt ar mūsu tradicionālo dzērienu, kā arī atklāt viņiem lieliskas vietas tā baudīšanai.”

Tā kā maratona laikā lietot alu nav aizliegts, pie finiša maratona dalībniekiem būs jāiziet alkometru tests – promiļu skaits izelpā nedrīkstēs pārsniegt 2 promiles. Tiem, kam promiļu skaits pārsniegs atzīmi 2, maratona rezultāti netiks ieskaitīti.

Balvu fonda vērtība sastāda 5 000 Eur, kas tiks sadalīti trīs kategorijās, balvu fondā ietilpst arī balvas no Lietuvas ledusskapju ražotāja „Snaige” un „salna.lv”. Ātrākie maratona dalībnieki saņems arī dāvanu kartes un dažādas veicināšanas balvas no bāriem, kas piedalās maratonā. Balvu fonds ik brīdi tiek papildināts.

„Alus maratons” attīstās kaimiņvalstī Lietuvā, kur Viļņā šogad norisināsies 7. šāda veida maratons „Alutinis maratonas Snaige”, tāpat alus maratons tradicionāli no 2009. gada tiek rīkots Tokijā „Yamanote beer marathon”, Ņujorkā „The NYC Beerathon”, Bostonā „Great Boston Beer Marathon”, Prāgā „Prague Beer Marathon” un daudzviet citur pasaulē.

Visa aktuālā informācija pieejama www.pilsetaszinge.lv