BALTIC BEER STAR 2016 ir noslēdzies. Medaļnieki ir zināmi.

 

img_9008m

2016.gada 7.septembrī Pārtikas izstādē RIGA FOOD 2016 tika apbalvoti labākie no labākajiem BALTIC BEER STAR 2016 konkursa dalībniekiem.

Šogad zelta medaļu Baltijas reģionā ieguva igauņu ražotāja “Bakunin” alus “TOP Fuel”, bet kvasa, misas un iesalu dzērienu grupā – SIA “Bauskas alus” ražotais dzēriens “Veselība”.

Savukārt ar sudraba medaļām tika apbalvotas vietējās šķirnes “Užavas gaišais alus”, “Aldara Porteris” un “Aldaris 1865 alus”, Latgales alus “Melnā pērle”, Stargoroda  “Dzintara-Stricka alus”, “Mežpils alus”, “Brālis gaišais”, “Brālis tumšais”, “Tērvete tumšais”, “Bauskas “Premium””, kā arī igauņu “Viru Premium Estonian beer”, “Lager”, “Tafel Bier”, “Hiiumaa Hele”, “Tōmmu lidlane” un baltkrievu “Duplet stiprais”.

Bronzas medaļas saņēma vietējās šķirnes – “Mežpils senču alus”. “Dinaburga”, “Meistara alus gaišais”, lietuviešu “Senimg_9011mojo Pasavalio porteris”, “Rinkuškiū Drumstas”, “Alus Vilniaus Tamsusis”, “Senojo Pasvalio Tamsusis”, “Senojo Pasvalio Šviesusis”, kā arī baltkrievu “Žiguļovskaja” un “Pivo legenda”.

Kvasa kategorijā sudrabu saņēma vietējās šķirnes “Iļģuciema kvass “Porter””, “Iļģuciema veselības dzēriens”, “Tērvetes Godu”, “Piebalgas oriģinālais kvass”, lietuviešu “Senojo Pasvalio Gira” un “Gerimas karamisas”, kā arī “Bauskas alus” dzēriens “Kombucha”, kas dabīgi raudzēts no tējas sēnes un nedalīti ieguva žūrijas simpātijas, pārsteidzot ar lielisko garšas buķeti.

Bronzu šajā kategorijā saņēma “Ilgezzem Oriģinālais”, “Tērvete «Saimes””, kā arī lietuviešu “Retro”.img_8992am

Konkursa ekspertu žūrija vērtēja paraugus no vairāk nekā 20 alus darītavām Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā un Baltkrievijā. Žūrijā bija 12 pārstāvji no Baltijas valstīm un Vācijas, bet komisiju vadīs ilggadējā alus eksperte Astrīda Ruško no biedrības “Alus brālība”. Konkursa rīkotājs ir alus, iesala dzērienu un kvasa biedrība «Alus brālība» sadarbībā ar Latvijas Alus darītāju savienību un Latvijas Alus darītāju asociāciju.

Konkursa mērķis ir popularizēt alu un uz iesala bāzes radītos produktus kā Latvijas nacionālos produktus, veicināt kvalitatīvas un nekaitīgas produkcijas ražošanu un paaugstināt tās konkurētspēju.