Profesionālā sensorā degustācija-konkurss

Noris aktīva pieteikšanās starptautiskajai profesionālajai dzērienu degustācijai – konkursam Baltic Beer star 2017

Baltijas valstu alus, kvasa un iesala dzērienu ražotājiem vēl līdz 30. augustam iespējams pieteikt savu produkciju 5. Starptautiskajam alus, kvasa un iesala dzērienu konkursam Baltic Beer Star 2017, kurā profesionāla konkursa žūrija 12 ekspertu sastāvā noskaidros izcilākos alus, kvasa un iesala dzērienu paraugus Baltijas tirgū 2017.gadā.

image

Konkursu tradicionāli rīko Latvijas alus, iesala dzērienu un kvasa biedrība „Alus brālība” sadarbībā ar Latvijas alus darītāju savienību, un tas šogad  notiks no 4.-8.septembrim viesnīcas Radisson Blu Ridzene Hotel telpās. Konkursa mērķis – veicināt kvalitatīvas un nekaitīgas produkcijas ražošanu un uzlabot piedāvājumu patērētājiem, celt produkcijas atpazīstamību un konkurētspēju Baltijas un Eiropas tirgū.

Šogad Baltic Beer Star konkursa oficiālajās degustāciju sesijās tiks vērtēta hibrīdā/ miksētā alus grupa, kā arī kvass un bezalkoholiskie iesala dzērieni, uzsvaru liekot uz patērētāju vidū lielu popularitāti ieguvušiem alus veidiem ar dažādām piedevām un garšām, alus kokteiļiem ar dažādu augu un augļu garšām, šo dzērienu kvalitātes un atbilstības novērtēšanu atbilstoši starptautiski noteiktajām prasībām.

Nozares eksperti/degustatori, izmantojot savas zināšanas par izejvielu kvalitāti, ražošanas tehnoloģisko procesu un to ietekmi uz alus garšām un kvalitāti, vērtēs degustējamā produkta izskatu, garšas, aromātu un to nianses – kopējo atbilstību Baltic Beer Star alus, kvasa un iesala dzērienu stilu grāmatā noteiktajiem dzērienu aprakstiem un specifikācijām, kuri izstrādāti, vadoties pēc „World Beer Cup” alus konkursa stilu apraksta un specifikācijām un „European Beer Star” alus kategoriju apraksta, papildinot to ar Baltijas valstīs tradicionāli ražoto kvasu un iesala dzērienu aprakstiem. Nozares ekspertu/degustatoru pieredze tiks ieguldīta arī Baltic Beer Star alus, kvasa un iesala dzērienu stilu saraksta, aprakstu un specifikāciju pilnveidošanā.

Šā gada konkursa komisiju vadīs ilggadējā alus eksperte Astrīda Ruško, kura visu savu darba mūžu veltījusi alum un darbam A/s Cēsu alus un alus darītavā Aldaris. Komisijā izaicināti arī LLU pārtikas tehnoloģijas fakultātes mācību spēki, Baltijas alus ražošanas nozares tehnologi, vadošie Baltijā alus somelje /alusziņi.

          Labākie paraugi kā Baltic Beer Star konkursa laureāti tiks apbalvoti ar medaļām, kuras izstrādājis medaļu mākslinieks un Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības katedras vadītājs Bruno Strautiņš un kaltas Lietuvas kaltuvē Alpera. Alus darītavas, kuras uzvarējušas konkursā, ar šo medaļu attēliem var rotāt savu produkciju, apliecinot patērētājam tās kvalitāti un konkurētspēju. Ja uz dzēriena marķējuma redzama kāda no Baltic beer star konkursā iegūtajām medaļām, par kvalitāti nav jāšaubās, tas noteikti būs izcils garšu harmonijas paraugs!

Konkursa mājas lapa: www.balticbeerstar.lv