Izvērtē pretendentus Latvijas Alus gada balvai 2017

Konkursa Latvijas Alus gada balvu 2017 komisija izvērtējusi alus darītāju sasniegumus 2017 gadā un iesniegtos produktus deviņās nominācijās.

Pretendentus konkursam Latvijas Alus gada balva 2017 nominācijās vērtēja piesaistītie eksperti – reklāmas, iepakojuma, tūrisma, viesnīcu un restorānu, pašvaldību speciālisti, nozares savienību un asociāciju pārstāvji. Par konkursa komisijas priekšsēdētāju iecelts alus zinātājs, mājbrūvētājs, Latvijas Valsts koksnes ķīmijas institūta pētnieks, Mg.sc.ing Mārtiņš Andžs.

Vērtēšanas komisijā viedokļus par nominācijām pieteiktajiem pretendentiem pauda alus nozares speciālisti – Latvijas Alus darītāju savienības (LADS) valdes priekšsēdētājs Vladimirs Barskovs un Pēteris Liniņš, LADS  izpilddirektors, kā pieredzējusī vērtētāja, vadošā eksperte tūrisma attīstības jomā Vita Jermaloviča – nodibinājuma LIVE Riga, Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs valdes priekšsēdētāja, Latvijas pašvaldību savienības padomniece lauku attīstības jautājumos Sniedze Sproģe un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Žūrijas sastāvu šogad papildināja arī Jānis Pumpiņš – Latvijas viesnīcu un restorānu asociācijas Restorānu nodaļas vadītājs un Mārtiņš Klišāns – KUPLA (Kustība par labu alu).

Reklāmas un iepakojuma sfēru pārstāvēja Baiba Liepiņa – Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja un Iveta Krauja  – Latvijas Iepakojumu asociācijas valdes priekšsēdētāja. Iveta Krauja daloties domās par iesniegtajiem iepakojuma paraugiem, uzsver: “Svarīgs ir produkta stāsts, kas saskan ar tā iepakojumu. Pretendentu iesniegtais iepakojums ir mūsdienīgs un stilīgs. Ražotājus varam uzslavēt par modernu dizaina risinājumu radīšanu tradicionālajam alus iepakojumam”.

Nominācijā “Videi draudzīgākais un sociāli atbildīgs ražošanas uzņēmums” komisija lēma, ka balva šogad piešķirama trim uzņēmumiem, jo īpaša vērība 2017 gadā alus darīšanas jomā pievērsta ilgtspējīgai attīstībai, uzsverot vienotas vides, sociālā un ekonomiskā attīstības nozīmi.

Savukārt nominācija “Oriģinālākais alus reklāmas priekšmets” šogad izpalika, jo vērtēšanai iesniegts tikai viens priekšmets, turklāt nepilnā komplektācijā. Nomināciju “Gada izaugsmes balva – Gada veiksminieks”  nozares eksperti nolēma nevirzīt, norādot, ka pierobežas tirdzniecība, ņemot vērā kaimiņvalstu tautsaimniecības tendences, nav īsti uzskatāma par veiksmes stāstu nozarē.

Balsu pieņemšana interneta vidē nominācijai “Mīlētākā Latvijas alus darītava” turpināsies līdz 25.janvārim. Aptauju rīko AS Latvijas Mediji, uzvarētājs saņems rīkotāja speciālbalvu. Kā arī pasākuma atbalstītājs – Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā savienība LATRAPS izvērtēs un arī pasniegs savu speciālbalvu kādai no alus darītavām.

Š.g. 3.februārī atjaunotajā VEF kultūras pilī, Rīgā, godinot nozares veiksminiekus, izceļot pagājušās sezonas sasniegumus un sveicot alus darītavas – jaunpienācējus, jau septīto reizi notiks Latvijas Alus darītavu nozīmīgākais gada pasākums “Latvijas Alus gada balva 2017”. Televīzijā to varēsiet vērot TV24.

 

Latvijas Alus gada balva 2017

ziņnesis Jolanta Lapiņa

24.01.2018.