Rīgā jau desmito reizi notiks Austrumeiropā lielākais alus festivāls LatviaBeerfest

Pēc divu gadu pārtraukuma no 25. līdz 29. maijam Rīgā Vērmanes dārzā notiks 10. LatviaBeerfest, kas ir Austrumeiropā lielākais alus festivāls un ievadīs 2022. gada Eiropas alus festivālu sezonu! Festivālā piedalīsies vairāk nekā 50 alus darītavas un labākie valsts ēdinātāji, piecu dienu garumā notiks visdažādāko mūzikas grupu koncerti un būs pieejama daudzveidīga izklaide gan pieaugušajiem, gan bērniem.

 “LatviaBeerfest savā jubilejas gadā atgriežas ar jaunu festivāla vizuālo identitāti un grandioziem plāniem – atkal Rīgas sirdī – Vērmanes dārzā pulcēt tūkstošiem alus kultūras cienītāju un baudītāju no visas Latvijas un ārvalstīm, lai ar īsteni latviskām garšām, enerģiskiem mūzikas ritmiem un kopā būšanas prieku atklātu vasaras sezonu!” uzsver festivāla izpilddirektore Lienīte  Šikore.

 Festivāla jaunā logo un dizaina autors ir dizainers Māris Vēveris, kas izstrādājis arī iepriekšējo LatviaBeerfest grafisko identitāti un vizuālos materiālus.

 Desmit gados festivāls ir piedzīvojis būtisku izaugsmi un transformāciju – no dažu stundu pasākuma Vecrīgā līdz piecu dienu festivālam Vērmanes dārzā. Kopumā šajos gados festivālu ir apmeklējuši desmitiem tūkstošu cilvēku gan no Latvijas, gan ārvalstīm, piemēram, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas, Somijas, Vācijas un Skandināvijas.

“Festivāls šajos gados apliecinājis, ka mūsu reģionā alus darīšanas un baudīšanas tradīcijas joprojām ir stipras un tiek turētas augstā godā. LatviaBeerfest arī izdevies sagraut arī vairākus mītus, piemēram, desmit gadu laikā starp festivāla apmeklētājiem vienlīdz kuplā skaitā bijuši gan vīrieši, gan dāmas, kas novērtē alus daudzveidīgos stilus un garšas. Tāpat festivāls lepojas ar multikulturālo vidi un izteikti pozitīvo atmosfēru,” stāsta festivāla idejas autors Andrejs Šikors.

 Festivāla mērķis ir apmeklētājiem piedāvāt iespējami plašu alus un sidra klāstu, kā arī daudzveidīgu un kvalitatīvu ēdienu, tāpēc dalībai festivālā aicināti pieteikt gan alus darītāji, gan ēdinātāji, gan amatnieki.