Latvijas Alus gada balva – konkurss, kurš nodibināts 2011.gadā ar mērķi popularizēt sasniegumus alus nozarē, godinātu un stiprinātu nozarē strādājošo pašapziņu, kā arī veicinātu alus darītavu savstarpējo draudzību.
Konkurss tiek organizēts sadarbībā ar Latvijas Alus Darītāju Savienību un ir kļuvis par Latvijas alus darītavu ikgadēju pasākumu, kurā lielie, vidējie, mazie un mikro alus darīšanas uzņēmumi no sava vidus izvirza labākos un godājamākos vērtēšanai desmit nominācijās.
Nominācijām izvirzītos kandidātus un to sasniegumus vērtē kompetenta starpresoru žūrija, kurā piedalās pārstāvji no dažādām tautsaimniecības nozarēm, valsts un pašvaldību iestādēm, sabiedriskajām organizācijām, kā arī alus darīšanas nozarē zināmām autoritātēm. Komisijas darbu vada Mg.sc.ing Mārtiņš Andžs un ilggadējais alus nozares speciālists Kārlis Tomsons.
Šo gadu laikā Latvijas Alus gada balva ir kļuvusi par gada nozīmīgāko pasākumu Latvijas alus ražotājiem un apvieno vienuviet alus brūvēšanas profesionāļus un entuziastus ar mērķi izvērtēt gada griezumā nozares attīstību, jaunākās tendences un novērtēt labākos sasniegumus.
Alus tradicionāli tiek uzskatīts par lokāli patriotisku produktu, proti, ierasti lielākā cieņā ir Latvijā brūvētais, nevis ievestais alus. Tomēr Latvija, kurā ir bagātas un dziļas alus ražošanas tradīcijas, pamazām pārvēršas par šā dzēriena importētājvalsti. Ekonomikas eksperti arvien biežāk norāda ka pēdējos gados alus tirgus katru gadu arvien sarūk un nozare strādā ar vairāku miljonu eiro lieliem zaudējumiem.
Uzskatām, ka nozares spēks un izaugsme – sadarbībā un vienotā rīcībā!